top of page

Jakou je nejlepší podlaha do garáže?

Aktualizováno: 9. 5.

Betonová podlaha je trvanlivá a má vysokou nosnost, může se stát ale magnetem pro skvrny a praskliny, což není ideální ani pro podlahu, ani pro Váš vůz, kolo nebo vybavení na zimu. Řešením je epoxidová podlaha, která je nejen estetická, ale také mimořádně odolná, chrání beton a nepropouští nic do podkladu. 


Co je epoxidová podlaha? 

Epoxidová podlaha, vytvořená kombinací epoxidové pryskyřice a činidla, které podlahu vytvrdí. Epoxidová stěrka je nejen estetickou volbou pro garážové prostory, ale také pro dílny, technické místnosti, prádelny a například i kuchyně nebo pivovary. Epoxidová podlaha se vždy aplikuje v několika vrstvách, které jsou epoxidová penetrace a epoxidová stěrka. Nosná vrstva epoxidu se může natřít a udělat tak tenkou ochrannou vrstvu a nebo aplikovat stěrkou a vytvořit tak odolnou podlahovou krytinu, která je schopná odolávat náporu automobilů, chemikáliím a těžkému provozu. 


Výhody epoxidové podlahy v garáži: 

  1. Vysoká odolnost: Epoxidový nátěr poskytuje vysoce odolný povrch, který odolává olejům, chemikáliím a škrábancům, čímž chrání váš podkladový beton před poškozením. 

  1. Snadná údržba: Díky hladké povrchové úpravě je čištění epoxidové podlahy rychlé a jednoduché. Jednoduše setřete skvrny a prach mokrým hadříkem nebo mopem na podlahy. 

  1. Estetický vzhled: Dostupné jsou různé barvy dle vzorníku RAL a textury, které umožňují Vzhled vaší garáže upravit přesně podle Vašich preferencí. 

  1. Dlouhá životnost: Správně aplikovaná epoxidová podlaha vydrží mnoho let bez potřeby oprav nebo renovací, což vám poskytne klid a spoleh na dlouhodobou ochranu podkladu. 

  1. Bezpečnost: Epoxidové podlahy lze doplnit o protiskluzové vrstvy, které zvyšují bezpečnost chůze a minimalizují riziko pádů. 

Epoxidová podlaha není jen pro garáže a technické místnosti nebo dílny. Je možné ji Využít také ve skladovacích halách, průmyslu, ale i v domácnosti jako dekorativní podlahu. O tom ale zase v jiném textu. Pokud hledáte trvanlivou, odolnou a estetickou podlahu pro svou garáž, je epoxidová podlaha je tou nejlepší volbou. S dlouhou životností a snadnou údržbou vám poskytne prostor, který zůstane funkční a krásný po mnoho let. 

16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page